Ako začať stávkovať

2012-02-17 23:24:00 | Článok publikoval Lucas03

Najprv by si mal každý z vás uvedomiť, že stávkovanie je pre drtivú väčšinu dlhodobo stratové a víťazom je vždy stávková kancelária. Sú samozrejme aj takí, ktorí vedia byť dlhodobo ziskový a žiť zo stávkovania, no takýchto ľudí je veľmi málo a jednoznačne sú v niečom nadpriemerní. Výhodou je mať naštudované postupy stávkových kancelárií a vedieť sa ovládať, plniť svoju stratégiu bod po bode bez výnimiek. Ak si teda myslíte, že patríte medzi nadpriemerne inteligentných ľudí a viete to aj využiť, vyskúšajte stávky.

Výber stávkovej kancelárie

Stávková kancelária je veľmi dôležitým faktorom pri úspechu. Napríklad pri použití online brokerov namiesto kamenných stávkových kancelárií ušetríte na manipulačných poplatkoch, čo sú až jednotky percent. Prvé stávky môžete mať bez rizika straty hotovosti, využitím takzvaných Free bets. Ak prehráte prvú stávku, prehranú sumu vám vrátia. Stávkové kancelárie podporujúce free bets: Expekt (£50), BetFair (£20) a Bet-at-home (£15). Je výhodnejšie tipovať na viacerých stávkových kanceláriach naraz, napríklad podľa vyšších kurzov. Bohužiaľ vyššie kurzy maju väčšinou novšie kancelárie a teda sú menej seriózne. Často som čítal o problémoch pri vyplácaní, kedy stávková kancelária označila tipera ako podvodníka a proste mu jeho výhru odmietla vyplatiť. Osobne mám skúsenosť s bet365, ktorý mi vyplatili 1000 eur do pár dní a bez problémov.

Zvoľte si stratégiu

Na internete najdete množstvo stratégií a mali by ste si ich minimálne prečítať, nech pochopíte, na čom sú založené a v čom spočíva ich výherná stratégia. Samozrejme vám len stratégia nepomôže, to by bol výherca každý, kto si ich prečíta. Snažte sa existujúcu stratégiu neustále vylepšovať a držať sa jej. Kamarát používal stratégiu navyšovania, teda stávkoval na kurz zhruba 2 a zdvojnásoboval vklad po každej prehre. Avšak niekedy sa po 5 prehre zľakol veľkej sumy a začal odznova, čo je to najhoršie čo mohol spraviť. Štatistika vám pomôže, ale nie je 100 percentná, aj motyka sem tam vystrelí. Ďalší spôsob je napríklad vyhľadávanie surebets, čo spočíva v stavenie určitej sumy na všetky možnosti tak, aby sme boli nezávisle na výsledku ziskový. Najistejšie však asi zostáva sledovanie a zameranie sa na určitú ligu či šport. V tomto vám môže pomocť LeagueSpy, ktorý sleduje zostavy zápasov, zranených hráčov, počasie, vzájomné zápasy či tabuľky.