Ako na Under / Over

2012-11-25 00:20:08 | Článok publikoval BlackDart

 

Under / Over

 

Pre menej skúsených tipérov na začiatok vysvetlím v čom spočíva táto stávka. Stretnete sa s ňou pri futbale, hokeji ale aj basketbale. Pri všetkých športoch je princíp rovnaký. Tipujete či počet gólov / bodov bude pod (under) alebo nad (over). Pri futbale bývajú zvyčajne možnosti 1,5 2,5 a 3,5. Taktiež sa dá staviť aj polčas s možnostami 0,5 a 1,5 ale vždy záleží od zápasu.

 

Príklady: 

Stavíte over (nad) 2,5 v zápase musia padnúť minimálne 3 góly

Stavíte under (pod) 2,5 v zápase môžu padnúť maximálne 2 góly

 

Ako podávať túto stávku? 

Štatistiky a tabulky jednotlivých tímov nájdete v každej stávkovej takže v prvom rade pozrite ako týmy hrali v posledných zápasoch. Zaujíma vás koľko gólov dali a koľko dostali v každom zápase a taktiež si všímajte strelcov. Podľa počtu výhrie alebo prehier a podľa počtu strelených / inkasovaných gólov zistíte či má tím formu alebo nie. Taktiež zistíte ktorému strelcovi sa darí a prípadne môžte podať že v zápase dá gól ale to už je iný tip stávky. O zápase v ktorom budete tipovať over alebo under je nutné zistiť aký hráči majú trest alebo sú zranení aby sa vám nestalo že váš strelec ktorý má formu sa v poslednom zápase zranil prípadne vykartoval a v ďalšom zápase nenastúpi. Ked si overíte oba tými a vyhodnotíte tak mali by mať jasno čo podáte. Ak jasno nemáte skúste vybrať iný zápas. 

 

Príklad:

Ja som tento výkend vybral zápas Everton - Norwich (http://www.betstavky.com/tip1157.html)

 

Posledné zápasy tímov

Everton  

Prehra 2:1  (Naismith S) 

Výhra 2:1 (Fellaini M, Jelavic N) 

Remíza 2:2 (Oba Fellaini M.) 

Remíza 2:2 (Osman L, Naismith S) 

 

Norwich

Výhra 1:0 (Pilkington A)

Remíza 0:0

Výhra 1:0 (Johnson B)

Remíza: 1:1 (Turner M)

 

Strelci Everton

Fellaini Marouane - 6 

Jelavic Nikica - 5 

Naismith Steven - 3 

Anichebe Victor - 2 

Osman Leon - 2 

 

Strelsi Norwich

Holt Grant - 3

Turner Michael - 1

Johnson Bradley - 1

Pilkington Anthony - 1

Morison Steve - 1

 

Už podľa týchto "dát" sme mohli zistiť že Norwich nemá strelca a v zápase pravdepodobne nedá viac ako gól.  Evertonu sa moc v posledných zápasoch nedarí ale má aspoň strelca Fellainiho. 

Prešli sme si taktiež tresti/zranienia a zistili sme že strelec Evertonu Fellaini nastúpiť nemôže kôli trestu. Každý tipér ktorý má správny úsudok by vyvodil že to bude vyrovnaný zápas z minimálnim počtom gólov.  Ja som si vybral under (2,5) - nepadne viac ako tri góly pri peknom kurze 1,97. 

 

Výsledok zápasu: 

Everton 1-1 Norwich

(Naismith S) (Bassong S.)

 

Takto nejak by mala vyzerať vaša analýza. Skúste to a podelte sa s ostatnými o vaše tipy.